Şerefiye Ortaokulu’ndan 15 Temmuz Projesi!

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2019 Gönüllülük yılı etkinlikleri çerçevesinde Ortaokulları da dâhil edildiği 2019/1 Özel çağrı kapsamında Proje hazırlayarak müracaat eden Çilimli Şerefiye Ortaokulunun projesi kabul edilerek desteklenmesi uygun bulundu.

Şerefiye Ortaokulu’ndan 15 Temmuz Projesi!
28.02.2020 - 11:55
709

   Gençlik ve Spor Bakanlığının 2019 Gönüllülük yılı etkinlikleri çerçevesinde Ortaokulları da dâhil edildiği 2019/1 Özel çağrı kapsamında Proje hazırlayarak müracaat eden Çilimli Şerefiye Ortaokulunun projesi kabul edilerek desteklenmesi uygun bulundu.

 

   Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi milli, ahlaki, insani ve evrensel değerlere sahip, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, tarih şuuruna sahip, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ülkemize karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş kişiler olarak yetişmelerine ve 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günü özelinde Vatan ve milletini seven, vatan sevgisinin imandan olduğunu bilen, tüm şehit ve gazilerimize karşı minnet duyan, tarih şuuruna sahip, milli ve manevi değerlerle donanmış, milli kültürüne odaklı, bizi biz yapan değerlerimizi hayatında uygulayan, özgüveni yüksek, gönüllülük bilincine sahip, topluma karşı sosyal sorumluluklarının farkında olan öğrenciler olarak yetişmelerine hedefi doğrultusunda bir dizi etkinlikler gerçekleştirilecektir.

 

 

   Proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü, Şerefiye Ortaokulu Müdürü Hasan KARAYI “ Projemiz 3 aylık bir süreyi kapsamaktadır, Projemize ilçemizde makam ziyaretleri ile başladık.  ilçe kaymakamımız Sn Onur ŞAN, Çilimli Belediye Başkanı Sn Muhsin YAVUZ, Belediye Başkan yardımcısı Sn Yılmaz YILDIZ, Gençlik Spor ilçe Müdüresi Gülay ERCAN’ı makamlarında ziyaret ederek projemizle ilgili bilgi verdik. Bundan sonraki süreçte proje çalışmalarımız İlçemizde başta 15 Temmuz şehit ve gazileri olmak üzere şehit ve gaziler araştırılacak, şehit kabirleri ve aileleri ziyaret edilecek, hikayeleri dinlenerek kayıt altına alınacak, şehitlerin özel eşyaları derlenip sergi yapılacak, ilçemiz şehitlerinin tespitinden sonra onların isimleriyle sembolik seyyar bir şehitlik oluşturulacak,  vatan ve millet sevgisini perçinlemek amacıyla ilçemize davet edilecek olan 15 Temmuz gazileriyle ilçemiz öğrencileri ile söyleşiler ve velilerle konferanslar gerçekleştirilecektir.

 

   Projemize kamuoyunun dikkatini celbetmek için, sabah sporları, çevre temizliği, farkındalık yürüyüşü, ortaokullar arası yarışmalar gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirecek ve akabinde bir albüm hazırlanacak olan proje Şerefiye Ortaokulu öğretmenleri ve gönüllü 10 öğrencinin öncülüğünde tüm öğrenci ve velilerin de katkısıyla uygulanacaktır. Ayrıca proje kapsamında İstanbul Şehitler Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitliğini kapsayan bir gezi de gerçekleştirilecektir.” Dedi.

 

 

   Vatan ve millet sevgisini perçinlemek adına gerçekleştireceğimiz DİRİLİŞİN ADI 15 TEMMUZ Projemizin hayırlı olmasını diliyorum diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız