Emrullah Başeğmez Türkiye İkincisi!

3 Bant Bilardo 1. Etap Türkiye Kupası Şampiyonası’nda ilimiz sporcusu Emrullah Başeğmez ikinci oldu.

Emrullah Başeğmez Türkiye İkincisi!
2.03.2020 - 13:23
477

   3 Bant Bilardo 1. Etap Türkiye Kupası Şampiyonası’nda ilimiz sporcusu Emrullah Başeğmez ikinci oldu.

 

   15-29 Şubat 2020 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3 Bant Bilardo Türkiye 1.Etap müsabakaları sona erdi.

 

   2000’ e yakın sporcunun katıldığı 3 Bant Bilardo Türkiye 1.Etap müsabakaları sonunda ilimiz bilardocusu Emrullah Başeğmez finale kalma başarısı gösterdi. Finalde Ahmet Alp ile karşılaşan Başeğmez, rakibine mağlup olarak Türkiye ikincisi oldu.

 

 

   Usta bilardocu Emrullah Başeğmez, “Güzel bir turnuva geçirdim. Çok zor rakipleri geride bırakarak finale kaldım. Daha çok çalışıp Düzce’mize şampiyonluk kazandırmak istiyorum. Düzce’nin bilardoda Türkiye’de söz sahibi olduğunu ve daha iyi yerlere geleceğini göstermiş olduk. Destekleyen herkese teşekkür ediyorum.”  Dedi.

 

   Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ise,” Antalya’da 10 Şubat’ta Avrupa Şampiyonası ve ardından Dünya Kupası ile başladığımız, 15 Şubat’ta ise 3 Bant ve Pool Bilardo Türkiye 1.Etap müsabakaları ile devam eden 21 günlük turnuva heyecanı Pool finalleri ile sona erdi. 46 masa ve 2000’ e yakın sporcu ile oldukça yorucu, zorlu ama bir o kadar da keyifli bir süreci sorunsuz ve başarı ile sonuçlandırdık. Turnuvaya katılan tüm sporculara ayrı ayrı teşekkür eder, dereceye giren sporcularımızı tebrik ederim.”

 

   Düzce bilardosu hakkında da konuşan Ercan,” Bilardonun Düzce’de yükselişte olması bizleri çok mutlu ediyor. Ekip olarak çok iyi çalışmalara imza atıyoruz. Bu çalışmaların ardından Düzce bilardosu turnuvalarda meyvelerini topluyor.” Dedi.