Savaş Bulut Kore’de üst tura yükseldi!

Bilardo sporcusu Savaş Bulut, Kore’de ülkemizi temsil ediyor.

Savaş Bulut Kore’de üst tura yükseldi!
6.07.2020 - 12:09
2230

   Bilardo sporcusu Savaş Bulut, Kore’de ülkemizi temsil ediyor.

 

   19 Haziran'da 2020 tarihinde Kore' ye ulaşan ilimiz ve ülkemiz bilardocusu Savaş Bulut, 14 günlük karantina sürecini 3 Temmuz günü tamamlayarak bugün Kore’de başlayan PBA Tour müsabakalarında ilk turu kayıpsız geçti.

 

   Usta Bilardocu Savaş Bulut, "Karantina sürecinde dinlendim. Aslında benim için çok sıkıcı olmadı. Ben çünkü bulunduğum ortamlardan hayatım boyunca şikâyetçi olmadım. Hayatımızda zor anlar mutlaka olacaktır. Yaşadığımız olaylar karşısında olumlu kalmak her zaman doğru bir tutumdur diye düşünüyorum. Kitap okuyarak, dinlenerek geçirdim bu süreci. Sanırım pandemi sürecinde uluslararası bir organizasyon için yurt dışına çıkan ilk sporcular bizleriz. Hatta son ana kadar gelebileceğimizden emin değildik. Umuyorum güzel bir turnuva olur. Bizlerde topraklarında 721 askerimizin şehit düştüğü bu kardeş ülkede hem kültürümüzü en iyi şekilde temsil eder hem de başarılı oluruz. Buradan cennet vatanımıza kucak dolu sevgiler." dedi.

 

   PBA Tour, Kore’de düzenleniyor ve bilardo sporunu profesyonel hale getirmek adına önemli adımlar atıyor. Maçlar Kore’de ve dünyada ilgi ile takip ediliyor. Savaş Bulut ilk turda çok iyi maç çıkararak Kore’den JY Park, DS Choi ve JH Choi’yi geride bıraktı ve üst tura yükseldi.