15 Temmuz şehitleri anısına sancak koşusu düzenlendi!

Düzce’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında “Demokrasi bilinci, elden ele taşınan bir bayrak yarışıdır” sloganıyla 15 Temmuz şehitleri sancak koşusu düzenlendi.

15 Temmuz şehitleri anısına sancak koşusu düzenlendi!
16.07.2020 - 15:43
716

  Düzce’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında “Demokrasi bilinci, elden ele taşınan bir bayrak yarışıdır” sloganıyla 15 Temmuz şehitleri sancak koşusu düzenlendi.

 

   Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehitlerin anısını nesilden nesile aktarmak için her yıl 81 ilde düzenli olarak yapılması planlanan “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu” Düzce’de 25 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Şerefiye Cami önünden sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek başlayan koşu, sporcuların sancağı 2 buçuk kilometre sonunda Anıt Park Meydanı’nda Düzce Valisi Cevdet Atay’a teslim etmesinin ardından sona erdi. Renkli görüntülere sahne olan koşuda vatandaşlarda sancağı taşıyan sporculara alkış ve bayraklarla eşlik ederek, o anları cep telefonlarına kaydettiler.

 

   Bedensel engelli sporcularında yer aldığı etkinlikte her bir sporcu, 100 metre koşunun ardından sancağı arkadaşına teslim etti. Koşunun son bölümünde ise bedensel engelliler hatler sporcularından Muhammet Kaan Aktürk sancağı alkışlar eşliğinde Düzce Valisi Cevdet Atay’a teslim etti.

 

   Sancak tesliminin ardından Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, sporculara katılım belgesi takdim ederek teşekkür etti.