KASIM AKTAŞ ORTAOKULUNDA SONA GELİNDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kentte ikili eğitime son verilerek öğrencilerin sağlıklı ve nezih ortamlarda eğitimlerini sürdürebilmeleri adına attığı ilk adım olan Kasım Aktaş Ortaokulu inşaatında sona gelindi.

KASIM AKTAŞ ORTAOKULUNDA SONA GELİNDİ
20.07.2022 - 17:47
Kaynak: Haber Merkezi
404

Devlet ile hayırsever işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu inşaatının hem iç hem de dış cephe çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Okulun yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştirilmesi için yoğun bir mesai harcanıyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehir merkezinde kalan eğitim kurumlarının şehir dışına taşınmasına yönelik gösterdiği özveri neticesinde 24 dersliği Milli Eğitim Bakanlığı, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Belediyesi’nin destekleriyle, 24 dersliğinin yapımı ise hayırsever iş insanı Kasım Aktaş tarafından üstlenilen ortaokul binasında çalışmalar hızla ilerliyor.

Aziziye Mahallesinde eski SSK binasının olduğu 18 dönümlük alanda sürdürülen inşa çalışmalarında sona yaklaşıldı. Camları takılan, zemin döşemeleri tamamlanan ve tesisatları çekilen bina, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, konferans salonundan spor salonuna, teknoloji tasarım atölyesinden bilgisayar, müzik ve fen dersliklerine kadar birçok branşta eğitim verecek.


Editör: B. Zengin