HURDA KONTEYNERDEN MODERN DURAĞA

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, gerçekleştirdiği çalışma ile hurda konteynerden imal edilen ve içerisinde klimadan şarj istasyonlarına, ücretsiz Wi-Fi den güvenlik kamerasına kadar bir çok yenilik bulunan modern durağı D-655 Karayolu üzeri Üniversite Kavşağında vatandaşların hizmetine soktu.

HURDA KONTEYNERDEN MODERN DURAĞA
1.02.2023 - 18:20
Haber Merkezi
272

Başkan Özlü’nün modern ve akıllı durakların şehre kazandırılması noktasında verdiği talimatla hareket eden ve ilkini geçtiğimiz yılın Haziran ayında Saatçigil Caddesi üzerine konuşlandırılan modern durakla gerçekleştiren Destek Hizmetleri Müdürlüğü, bu kez 7 metrelik hurda konteyneri modernize etti. 

Belediyenin kendi öz kaynakları kullanılarak 25 iş günü içerisinde tamamlanan ve D-655 Karayolu Üniversite Kavşağına yerleştirilen modern durağın içerisinde 6 adet oturma koltuğu olmakla birlikte 20 kişi aynı anda bulunabilecek. 

İçine yerleştirilen klima ile yazın soğuk, kışın ise sıcak olmasının sağlanacağı durakta ayrıca akıllı telefon ve tabletler için şarj istasyonu, ücretsiz Wi-Fİ’nin yanı sıra organizasyon ve reklamlar için ekran ile dış kısmında ise  gün-saat ve tarihin yazılı olduğu dijital bilgilendirme ekranı bulunacak.

Hem durağın hem de vatandaşların güvenliği açısından takılan kameralarla 7 gün 24 saat süresince izlemenin yapılabileceği durağın aydınlatması da üzerine yerleştirilecek olan güneş enerji panelleri ile sağlanacak.


Editör: B. Zengin