MUAMMER KIZILIRMAK’IN İLK KİTABI “İZ BIRAKANLAR" ÇIKTI

HABERGERÇEK HABER PORTALI İmtiyaz Sahibi Gazeteci Yazar Muammer Kızılırmak’ın ilk kitabı olan ‘DÜZCE’DE İZ BIRAKANLAR’ çıktı.

MUAMMER KIZILIRMAK’IN İLK KİTABI “İZ BIRAKANLAR" ÇIKTI
5.06.2023 - 20:36
Güncelleme 5.06.2023 - 20:54
Haber Merkezi
364

Metamorfoz yayınları tarafından yayınlanan toplamda 81 kişi ve kuruluşların yer aldığı  “İZ BIRAKANLAR” kitabında Düzce’ye hizmet eden, değer katan, Düzce’de sanat, siyaset, sosyal, edebiyat alanlarında iz bırakan kişilerin biyografisi,  kurumların tanıtıcı bilgileri ve yaptığı hizmet ile eserler anlatılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan yazar Muammer Kızılırmak şunları söyledi…
“Düzce’ye 2004 yılında geldim. Yaklaşık 19 seneden beri bu memleketin havasını soluyor, bu toprakların ekmeğini yiyor, suyunu içiyorum… Uzun yıllardır, bu şehre olan vefa borcumu ödemek,   evimiz olan şehrimizin gelişmesi, büyümesi, evimizde yaşayanların huzuru ve geleceği için, gerek haber ve yorumlarım, köşe yazılarımla, gerekse de yaptığım belgesel film çalışmalarıyla mücadele ediyorum. 
Bence gazetecilik, sadece popüler olanın peşine takılarak günü kurtarmak değil, şehrimize fayda sağlamış, değer katmış insanları bulup, gelecek kuşaklara birinci ağızdan aktarmaktadır. Bu düsturdan yola çıkarak, şehrimize yaşamıyla, yaptığı eserlerle, sıcak dokunuşuyla fayda sağlamış insanları, sadece kaybettiğimizde değil, hayattayken değerini bilmek amacıyla “DÜZCE’DE İZ BIRAKANLAR isimli kitabımızı hazırladım. Bu kitabın hazırlanmasında desteklerinden dolayı başta Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü olmak üzere, Sayın Doç Dr. Fatih Özçelik’e, Sevgili dostlarım; Sayın İbrahim Bilgin, Metamorfoz Yayınevi Sahibi Sayın Ünsal Ünlü ve Sayın Hakan Çakır’a, kardeşim Fatma Herem’e  benim için kıymeti sonsuz olan kankam Yiğit Eymen Eren’e ve tüm Düzce halkına sonsuz teşekkür ederim...”


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız