Sıcak Havalara Dikkat

Meteoroloji genel merkezi uyardı! Sıcak hava dalgası nedeniyle kronik rahatsızlığı olan hastalar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere günün en sıcak saatleri olan 11-16 arasında dikkatli olmaları gerekiyor!

Sıcak Havalara Dikkat
22.08.2023 - 22:24
Haber Merkezi
134

Meteoroloji genel merkezinin açıklaması şu şekilde; "Ülkemizde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, bu hafta boyunca da etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının, önümüzdeki hafta başına kadar Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Özellikle denize kıyısı olan illerimizde, yüksek nem ile birlikte hissedilen sıcaklıkların daha fazla olacağı tahmin ediliyor.

Önümüzdeki günlerde bölgemize bağlı illerde beklenen hava sıcaklıkları :

Kırıkkale :33-36
Bolu :31-33
Karabük :34-36
Çankırı :34-35
Düzce :31-34
Zonguldak :27-28
Bartın :31-33

Sıcak hava dalgası nedeniyle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir."


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız