Uzman Çavuşlar Kamu Kurumlarına Atama Bekliyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapmış olan ve kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan Uzman Çavuşlar, kamu kurumlarına atamalarının yapılması için seslerinin duyulmasını bekliyor.

Uzman Çavuşlar Kamu Kurumlarına Atama Bekliyor
5.12.2023 - 19:56
Kaynak: AKÇAKOCA TV
71

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, yaptığı açıklamada, uzman çavuşlar, görevden ayrıldıklarında kamuya atanma hakları olmasına rağmen atamaların kurum inisiyatifine bırakılması nedeniyle mağdur olduklarını belirtti.

Uzman çavuşların devlet aracılığıyla kamudaki boş memur kadrolarına atanmasını isteyen Gündeşli, şunları söyledi;

“Bizler, TSK’da uzman çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen kahraman eski uzman çavuşlarız.

KAMUYA REFERANS VEYA İNİSİYATİF OLMADAN DEVLET ARACILIĞIYLA ATAMA TALEBİ

Kanunumuz var, fakat kanundaki bazı hükümler nedeniyle atamalar referans ve inisiyatif ile yapılmaktadır. Bu uygulamada ise; referansı olmayan binlerce eski uzman çavuş kamu kurumlarına atanamıyor, hak kaybına uğruyor. Ayrıca bu kanun nedeniyle yaşanan mağduriyet yıllardır sürmektedir. Biz ilk değiliz, son da olmayacağız çünkü her yıl binlerce uzman çavuş çeşitli nedenlerle mesleğinden ayrılmaktadır. Tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, devlet aracılığıyla atama istiyoruz. Bizi görmezden gelmeyin lütfen. Binlerce ailenin bu nedenle yuvası dağıldı, daha fazla yuvalar dağılmasın ve çocukların geleceği kararmasın. İvedi olarak oluşan mağduriyetin giderilmesi ve adaletli atama yapılması önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız